Parafianie z Nędzy, którzy zginęli w I wojnie światowej, zaginęli, zostali internowani i nie wrócili.




Lp

Nazwisko

Imię

Miejsce zamieszkania

Regiment

Data urodzin *

Data śmierci †

lub zaginiony

1

Aust

Erich

Nensa, Ratibor

Minenwerfer-Kompagnie 209

-

22.03.1916

2

Cebulla

Gerhardt

Nensa, Ratibor


-

zaginiony 29.11.1918

3

Cieslik

Josef

Nensa [Nendza]

Landwehr-Infanterie-Regiment 51

.08.10.1885

ciężko ranny;

zaginiony .12.05.1916

4

Czieslik

Franz

Gut Nensa


.07.04.1888

ciężko ranny widziany

w lazarecie 20.11.1914;

później zaginiony

5

Czogalla

Emil

Nensa, Ratibor



.07.06.1918

6

Depta

Alois

Nensa, Ratibor


-

.23.11.1917

7

Dyrschka

Adolf

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 156


zaginiony 20.04.1918

8

Dyrschka

Richard

Nensa



zaginiony 18.06.1918

9

Foltys

Josef

Nensa, Ratibor



.07.09.1918

10

Geldner

Karl

Nensa, Ratibor


.04.08.1894

.16.05.1917

11

Gunia

Emil

Nensa Ratibor



zaginiony 04.10.1918

12

Guretzki (nicht Ouretzki)

Franz

Nensa

Infanterie-Regiment 412

.01.03.1897

zaginiony 05.03.1919

13

Kionczyk

Johann

Nensa, Kreis Ratibor

Dragoner-Regiment 8


zaginiony 13.10.1914

14

Kitzia

Adolf

Nensa, Ratibor

Grenadier-Regiment 10


.08.11.1916

15

Klein

Johann

Nensa, Ratibor

Grenadier-Regiment 10

.05.06.1886

.02.10.1915

16

Orzeschek

Johann

Nensa, Ratibor


.06.03.1885

.22.11.1914

17

Pack

Franz

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 155


zmarł wskutek

odniesionych ran 31.10.1916

18

Podeschwa

Karl

Nensa, Kolonie Babitz, Ratibor



.26.03.1918


19

Porombka

Roman

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 156


zaginiony 29.03.1916

20

Potyka

Karl

Nensa, Ratibor

Reserve-Infanterie-Regiment 271

.05.02.1886

zaginiony 18.12.1918

21

Quetzki

Franz

Nensa, Ratibor



zaginiony 04..10.1918

22

Ranocha

Johann

Nensa, Ratibor



.14.05.1918

23

Ryschka

Paul

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 354


zmarł wskutek choroby w lazarecie w Raciborzu..02.08.1916

24

Rzodetzko

Alfred

Nensa, Ratibor



.04.09.1917

25

Schmiczek

Josef

Nensa, Ratibor



zaginiony.10.10.1916

26

Sobetzko

Emaunel

Nensa, Ratibor

Grenadier-Regiment 11


.22.08.1916

27

Swinty

Paul David

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 140


zaginiony 15.10.1915

28

Syrnik

Josef

Nensa, Ratibor



.01.06.1918 zmarł wskutek choroby

29

Syrnik

Robert

Nensa, Ratibor



.26.03.1917

30

Vorreiter

Viktor

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 131


.15.10.1915

31

Wartzoch

Wilhelm

Neusa, Kreis Ratibor {korr.: Nensa}

Reserve-Infanterie-Regiment 22


.03.10.1914

32

Wartzock

Johann

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 91


.27.07.1916

33

Wistuba

Eugen

Nensa




34

Wollnik

Franz

Nensa, Ratibor

Infanterie-Regiment 62


.17.08.1916

35

Zaczek

Josef

Nensa, Ratibor



zaginiony 15.12.1917

36

Zaczyk

Franz

Nensa, Ratibor



zaginiony 30.08.1917


37

Zarambik

Alois

Nensa, Kreis Ratibor

Infanterie-Regiment 156

.18.03.1892

.10.10.1917




źródło:http://des.genealogy.net/eingabe-verlustlisten/search/index









Parafianie z Nędzy, którzy zginęli w II wojnie światowej, zaginęli, zostali internowani i nie wrócili.


Nazwisko i imię

wiek

zginął gdzie

kiedy

zamieszkały

uwagi


  1. Adler Jan

48, 7m

Białoruś, Radomska

1945

+

ur. Wielowieś - internowany

  1. Anger Josef

28

Rosja

1941

+ Nędza

Welkower, poch. Golobicze

  1. Arndt Alfons

23

Rosja

1944

+

ur. Racibórz

  1. Barczok Alois

40

Rosja

1941

+ Szymocice


  1. Baron Alois

39

Holandia Połudn.

1944

+


  1. Baron Georg

35

Rosja

1944

+


  1. Basista Josef

31, 4m

Eifel

1944

+

Na straży, ciężko ranny przy ostrzale

artylerii pol

  1. Basista Max

18

Włochy

1944

+

pol

  1. Bernhard Eugen

47, 6m

Rosja, Frankowkaja

1945

+

ur. Katowice Ligota

  1. Blaszczok Bonifatius

28, 8m


1940

+ pol

Pochowany w Voelklingen -

Saarland

  1. Bogusz Anton

29

Rosja k. Stalingradu

1943

+

????

  1. Boszczoń Pius

35

Berlin

1945

+

ur. 01.10.1910

  1. Bulenda Joachim

?



+

ur. 01.09.1926 zag.

  1. Bulenda Maks




+

ur. 24.10.1910

  1. Brix Georg

21,6m

Rosja

1942

+

koło Karkowa

  1. Brzoska Josef

29, 9m

Tchetschelewo

1943

+

ur. Bachweiler

  1. Burda Karl

28

Afryka Północna

1942

+


  1. Cieślik Alois

29, 9m

Monachium

1943

+


  1. Ciupke Max

38

Bremen

1944

+

ur. Zawada Ks.

  1. Cyranek Alfons

29, 7m

Pofi k. Monte Cassino

1944

+

ur. Czernica

  1. Czech Johann

33

Rosja

1942

+

pol

  1. Czogała Emil

60



+

internowany

  1. Depta Emil

20

Rosja

1944

+

pol

  1. Depta Bernhard

26, 11m

Rosja

1944

+

Pol

  1. Depta Max

23

Rosja

1944

+

pol

  1. Dolla Karol

49, 10m

Kowel

1945

+


  1. Dudek Augustyn

31

Malbork

1944

+ Szymocice


  1. Dyrschka Emil

23

Belgia

1940

+


  1. Dyrschka Richard

19

Rosja

1942

+


  1. Dyrschka Wilhelm

21, 6

Rosja

1942

+


  1. Dziwok Karl

19, 6m

Rosja

1942

+

Charkow

  1. Franitza Jakub

52

Rosja, Krasnowac

1945

+

ur. Markowice W obozie –

Azja internow.

  1. Franosch Joachim

21

Morze Czarne

1944

+


  1. Gawlica Ernest

29 4m

Rosja

1942

+

Stalingrad

  1. Godulla Max

28, 6m

Rosja

1942

+

pol

  1. Götze Fritz

?

k. Częstochowy

1944

+

pol

  1. Gorzel Heinrich

41, 6m

Rosja

1944

+

ur. Kędzierzyn

  1. Gotzmann Alfred

20, 6m

Rosja

1942

+


  1. Gorecki Maksymilian

41, 6m

Rosja

1944

+


  1. Huptas Franz

45, 7m

Rosja, Markiewka

1945

+

internowany

  1. Heisler Josef

40

Rosja

1943

+

ur. Pawłów

  1. Jaskolla Georg

27, 9m

Turcja

1944

+

pol

  1. Joschko Josef

23

Rosja

1942

+


  1. Jung Fritz

20

Rosja

1941

+

Worotyńsk

  1. Jung Günther

22, 10m

Rosja

1942

+

ur. Racibórz

  1. Jung Walter

26


1944

+

ur. Racibórz

  1. Jurczyk Ernst

18, 6m

Prusy Wschodnie

1944

+

ur. Bierdułtowy

  1. Jurczyk Gerhard

19

Rosja

1944

+


  1. Juretzko Viktor

26

Saargebiet

1939

+


  1. Kalemba Emil

43, 9m

Rosja

1945

+

internowany

  1. Kalemba Josef

20, 7m

Rosja

1943

+

ur. Boguszyce k. Katowic

  1. Kantschik Herbert

24, 9m

Rosja

1942

+

ur. Kędzierzyn- Charkow

  1. Kaschta Fridolin

26, 4m

Białoruś

1942

+

Baranowicze pol

  1. Kionczyk Heinrich

48

Rosja

1945

+

internowany

  1. Kionczyk Richard

23

Rosja

1944

+

zag.

  1. Kionczyk Wilhelm

19

Włochy Połudn.

1943

+

ur. k. Reklinghausen

  1. Klein Franz

42, 4m

Białoruś, Radomska

1945

+

internowany

  1. Klima Oswald





zag.

  1. Koletzko Anton

29, 9m

Rosja

1942

+


  1. Kollek Werner

21,5

Rosja

1943

+

ur. Racibórz

  1. Kowoll Johann

47

Rosja

1945

+

internowany

  1. Kowoll Josef

32

Rosja

1942

+


  1. Kowol Walter

20


1944

+

Łódź podwodna U212

  1. Kozielski Josef

44

Rosja

1945


internowany

  1. Krybus Melchior

42

Morze Sródziemne

1944

+


  1. Krybus Rudolf

19

Morze Sródziemne

1944

+


  1. Kruca Stefan

28


1941

+


  1. Kuna Emil

27, 8m

Rosja

1941

+ Szymocice

Moskwa

  1. Kupczyk Paul

23

Francja

1940

+

Kriegerfriedhof Brais

  1. Kurzeja Georg

29

Rosja

1943

+


  1. Kusma Johann

44

Rumunia

1944

+

zaginiony

  1. Kuśma Alojzy

45, 3m

Brześć Litewski

1947

+

ur. Łęg internowany

  1. Kuźnik Georg

23, 11m

Anglia

1943

+


  1. Kuźnik Josef

27, 10m




zag ?

  1. Kuźnik Reinhold

21

Rosja

1942

+

pol

  1. Leśnik Heinrich






  1. Lindner Josef

30

Pod Szariłkami k.Żłobina

1943

+


  1. Lindner Ernst

30



+


  1. Maczek Gerhard

20

Rosja

1942

+


  1. Maczek Josef

27, 6m

Rosja

1941

+

Tschernichow Slabino

  1. Maczek Viktor

21

Rosja

1942

+

ur. Raszczyce

  1. Mainka Karl Josef

21

Rosja

1941

+

324243942 Mainka Rybnik

  1. Marcol Franciszek

43

Rosja

1945

+

internowany Krasnock?

  1. Massarczyk Albert

43, 9m

Maciowakrze

1945

+ Szymocice


  1. Matuschek Ewald

19

Francja

1944

+

pol.

  1. Mrosek Josef

34

Rosja

1944

+ Szymocice


  1. Nawrath Josef

24, 8m

Wschód –k. Orlen

1944

+

pol

  1. Neihser Otto Karl

30, 6m

Rosja

1943

+

ur. Opawa

  1. Obornik Franz

21

Rosja

1943

+

ur. Kuźnia Racib.

  1. Obornik Peter

57, 3m

Rosja, Krasnoworolsk

1945

+

Internowany?

  1. Orzeszek Karl

22, 6m

Rosja

1943

+


  1. Pack Erich

21

Berlin

1945

+


  1. Pack Heinrich

20

Burgenland

1945

+


  1. Paniczek Josef

24

Na Morzu

1943

+

pol

  1. Paniczek Richard

19

Rosja

1944

+


  1. Paszek Wiktor

43

Rosja

1945

+


  1. Piecha Heinrich

30,5

Rosja

1944

+

ur. Hindenburg

  1. Piela Ewald

18

Rosja

1943

+ Szymocice


  1. Piela Ernest

22, 3m

Rosja

1942

+ Szymocice


  1. Piela Erwin

20,5

Rosja

1942

+ Szymocice

k. Charkowa

  1. Pohl Eduard




+

ur. 1927, zaginiony 324102092

  1. Pohl Franz

15


1945

+

zaginiony

  1. Pohl Josef

40, 1m

Niemcy, koło Drezna

1945

+

k. Drezna Goszyc od bomby

  1. Popeli Maksymilian

24

Stolpce-Baranowitsche ?

1944

+


  1. Porombka Erich

29

Rosja

1942

+

k. Leningradu

  1. Potyka Alojzy

43 10m

Rosja

1945

+

internowany

  1. Potyka Franz

37, 9m.

Rosja k. Chocimierz

1944

+

k. Stanisławowa

  1. Potyka Josef

18

Francja

1944

+


  1. Potyka Paul

30, 6m

Rosja

1943

+

Ur. Kuźnia Racib.

  1. Przybilla Gregor Josef

61

koło Krakowa

1942

+


  1. Przybilla Gregor Julian

20

Rosja

1941

+

zag.Oberdina? Dubno?

  1. Przybilla Johann

36

Rosja

1942

+

Wieś Nowinka

  1. Przybilla Wilhelm

44, 10m

Rosja

1945

+

internowany

  1. Ptok Emil

49, 8m

Białoruś

1945

+

intern.?

  1. Ptok Emil

21

Morze Czarne

1944

+


  1. Ptok Johan

41

Kraków

1945

+


  1. Pypeć Paul

31, 9m

Langenfeld in der Eifel

1944

+


  1. Radetzki Stanislaus

22, 4m

Węgry

1944

+ Szymocice


  1. Rajman Johan




+


  1. Rajman Franz




+


  1. Rakoczy Paul

30, 6m

Prusy Wschodnie, Barztal

1944

+


  1. Reichwald Karl? Kurt?

2,5 4m

Rosja

1942

+

poch. Władywostok

  1. Ronczka Josef

41,5

Estonia

1941

+

Kaletin

  1. Ryschka Erich

18, 11m

Rosja

1943

+


  1. Ryschka Franz

55, 5m

Rosja

1945

+

internowany

  1. Ryschka Heinrich

34, 9m


1944

+


  1. Ryschka Johann

30


1942

+


  1. Ryschka Johann

37

Kraków

1944

+

pochowany w Krakowie

  1. Ryschka Max

33, 4m

Stalingrad

1942

+

pol

  1. Sandorek Gerhard

22, 11m

Włochy - Bolonia

1944

+

ur. Katowice

  1. Schimitzek Johann

29

Rosja

1941

+ Szymocice


  1. Schirotke Johann

21, 9m

Rosja

1942

+


  1. Schirottke Josef

26, 3m

Prusy Wschodnie

1944

+


  1. Schirotke Maksymilian






  1. Schirotke Paul

26

Czechosłowacja

1945

+


  1. Schmieschek Georg

21, 7m

Rosja

1942

+ Szymocice

ur. Borucin

  1. Schmieschek Heinrich

20, 6m

Twierdza Lorient Francja

1944

+

+po południu, od granatu wroga

  1. Schmieschek Josef

24

Rosja

1944

+

zag.

  1. Schwan Josef

30, 6m

Rosja

1942

+

Tablino pol.

  1. Scholtz Georg

18

Rosja

1944?

+


  1. Siedlok Robert

20

Francja, Colmar

1944

+

pol.

  1. Skubela Paul

30


1943

+


  1. Slawik Florian

37

Rosja

1943

+


  1. Slawik Alfons

27

Rosja

1941

+

Szudice k. Luga

  1. Sobetzko Anton

22, 7m

Afryka

1942

+

zachorował, wysłany samolotem

do Europ. Szpitala, samolot zestrzelono

  1. Sobetzko Heinrich

29


1944

+

utonął w Dunaju

  1. Sobetzko Max

20, 4m

Rosja

1942

+


  1. Soika Alois

32

Włochy

1944

+


  1. Sowa Jan

33

Działoszyce k. Krakowa

1944

+?


  1. Stroka Alois

26

Rosja

1941

+

pol. Smoleńsk

  1. Tkotz Karl

31

Rosja

1941

+

k. Petersburg

  1. Tomański Georg

17

Rosja


+


  1. Tomański Theodor

48

Rosja

1945

+

internowany

  1. Wartzok Wilhelm

24, 8m

Grecja

1941

+


  1. Wenglorz Adolf

27, 4m

Niemcy

1944

+ Szymocice


  1. Wesper Georg

23

Rosja

1944

+


  1. Wesper Johann

30

Mińsk

1944

+

zag.

  1. Wesper Josef

45

Markewka k. Stalino

1946

+

internowany

  1. Widera Wilhelm

26,5

Grzegorzowice



zabrany przez Rosjan zag.

  1. Wietzorek Adolf

24, 8m

Rosja

1943

+


  1. Wietzorek Josef

45

Rosja

1945

+

internowany

  1. Wietzorek Wilhelm

25



+

zaginiony lotnik

  1. Wojak Emanuel

25, 6m

Rosja

1942

+


  1. Wollnik Josef

23

Bitwa pod Biełgorod

1943

+


  1. Wramba Josef

35

Rosja

1941

+


  1. Wranik Stefan

18,5

Rosja

1944

+


  1. Wróbel Paul

19, 9m

Rosja

1943

+


  1. Zaczyk Georg

19, 9m

Rosja

1944

+


  1. Zylla Josef

21

Rosja

1943

+ Szymocice